ZESPÓŁ
Poznajmy się bliżej!
Centrum Wsparcia Rodziny i Seniorów w Owińskach tworzy wielu ludzi, bez których ten projekt nie mógłby istnieć. Mamy w swojej załodze prawdziwie zaangażowanych pasjonatów, chętnym nieść pomoc i wsparcie, codziennie poprawiających jakość życia wielkopolskich rodzin.
Wojciech Skrzekut
Prezes Stowarzyszenia Lepsza Gmina Czerwonak od jego powstania w 2015 roku. Od 2004 roku aktywnie włącza się w działania na rzecz mieszkańców Gminy Czerwonak. Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak od 2018 roku, radny od 2010 roku, przewodniczący Zarządu Osiedla Przylesie od 2007 roku. Aktywny członek kilku organizacji pozarządowych – Klubu Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku, Ligi Ochrony Przyrody, Stowarzyszenia Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska. Uczestnik Młodzieżowej Akademii Liderów Lokalnych oraz VI edycji Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. W latach 2014-16 zajmował się obsługą Punktu Konsultacyjnego na Dziewiczej Górze w ramach działania Puszcza Zielonka dla Mieszkańców. Koordynuje projekty realizowane przez Stowarzyszenie Lepsza Gmina Czerwonak oraz Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora. Aktywnie włącza się i wspiera różne inicjatywy na terenie Gminy Czerwonak.
Grzegorz Parszuto
Wiceprezes Stowarzyszenia Lepsza Gmina Czerwonak. Koordynuje i wspiera przy dokumentacjach projektowych.
Ewa Ścigacz
Psycholog, psychoterapeutka systemowa w trakcie certyfikacji. Ewa Ścigacz w 2012 roku ukończyła jednolite, stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia (UAM). Obecnie w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej kształci się w kierunku psychoterapii. W 2022 roku ukończyła również studia podyplomowe Seksuologia Kliniczna- Opiniowanie, Edukacja, Terapia (UAM) oraz staż seksuologiczny związany z opiniowaniem osób transpłciowych, a także opiniowaniem na potrzeby sądu w sprawach dotyczących przestępstw seksualnych. Od czasu ukończenia studiów regularnie uczestniczy w szkoleniach i warsztatach podnoszących jej zawodowe kompetencje. Jednym z ważniejszych i bliższych jej szkoleń jest EFST-P (Emotion Focused Skills Training for Parent), czyli Trening Umiejętności Skoncentrowany na Emocjach w pracy z rodzicami. Ewa Ścigacz pozostaje w regularnej terapii własnej oraz superwizji. Od 2018 r. pracuje w Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora prowadząc diagnozę, poradnictwo i wsparcie psychologiczne, terapię indywidualną (dorosłych oraz starszych nastolatków) oraz par, a także konsultacje dla rodziców. W ramach CWRiS prowadzi również webinary oraz warsztaty głównie skierowane do rodzin.
Nikola Płóciennik
Magister fizjoterapii. Pierwsze 3 lata doświadczenia zdobywała, pracując w Strefie Masażu i Relaksu, w Termach Uniejów. Wielokrotnie wspierała biegaczy podczas Półmaratonu Poznańskiego. Od listopada 2018 wspiera mieszkańców powiatu poznańskiego w tym przede wszystkim osoby starsze i ich opiekunów faktycznych. Ukończyła kursy z zakresu kinesiology tapingu, masażu tkanek głębokich, neuroreh, abilitacji, flossingu, suchego igłowania oraz terapii manualnej wg. Maitlanda moduł I. Pomaga pacjentom z różnorodnymi dolegliwościami bólowymi, a wśród nich najczęściej: bóle kręgosłupa, napięciowe bóle głowy, stany po urazach, stany pooperacyjne, drętwienia rąk i nóg. Pracuję także z blizną, przywracając prawidłowe funkcjonowanie tkanek. W Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora prowadzę również zajęcia “Zdrowy kręgosłup” oraz zajęcia na dobrze wyposażonej sali do kinezoterapii. Wspiera osoby od wieku młodzieńczego do seniora.
Maciej Przybyszewski
Magister fizjoterapii. Tytuł magistra zdobył na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Praktykę zawodową zdobywał w Ortopdyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu. Pomaga pacjentom z różnymi rodzajami dolegliwości, najczęściej z bólami kręgosłupa, urazami ortopedycznymi oraz w stanach pooperacyjnych. Z Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora związany jestem od czerwca 2023 roku. Prowadzi zajęcia zdrowego kręgosłupa oraz ćwiczenia ruchowe dla seniorów w wodzie.
Krzysztof Harabin
Osteopatia i fizjoterapia “Multireh”
Magister fizjoterapii, osteopata, terapia manualna, rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna, masaż leczniczy, elektroterapia, kinesiology taping, stawianie baniek. Współpraca i wsparcie w zakresie:
● problemów związanych z układem mechanicznym i nerwowym
● ból, dyskomfort, dysfunkcje mięśni i stawów,
● bólów kręgosłupa (m.in. dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, kręcz szyi),
● urazów, napięcia, stresu emocjonalnego, bólu głowy,
● problemów trawiennych, funkcjonalnego zaburzenia pracy przewodu pokarmowego,
bólu brzucha, zaparć, refluxu żołądkowo-przełykowego, zgagi,
● problemów związanych z ciążą,
● specjalistyczne wsparcie kobiet w ciąży i po porodzie,
● specjalistyczne wsparcie noworodków i dzieci i inne.
Maria Hampelska
Zagadnieniami rozwoju i wychowania dziecka zajmuje się od czasu ukończenia studiów. To jej pasja. Tytuł pedagoga specjalnego oraz logopedy uzyskała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, który ukochała za liczne praktyki i możliwość wyboru ścieżki zawodowej. Prowadzi zajęcia logopedyczne dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych z dyslalią ( zaburzenia artykulacji). Podczas zajęć, które mają charakter terapeutyczny, uczy:
– jak prosić o pomoc, przerwę, czekania na swoją kolej, szanowania perspektywy drugiej osoby, przyjmowania odmowy oraz odmawiania
– budować relację
– pracować nad samooceną u dziecka
– podnosić czucie i sprawność artykulatorów
– usprawniać percepcję wzrokową, słuchową, koordynację wzrokowo- ruchową
– usprawniać słuch fonemowy
– bawić się mową i pismem
Jeśli Twoje dziecko odczuwa dyskomfort z powodu mówienia lub dostrzegasz, że unika niektórych głosek, zamienia je na inne lub w ogóle nie potrafi ich wypowiedzieć- to czas, w którym potrzebuje Twojego Rodzicu wsparcia. Umów się na konsultacje logopedyczną.
Aleksandra Snopek
Kosmetolog i certyfikowany podolog. W 2017-2018 własny salon kosmetyczny dla gości hotelowych w Portugalii. Od maja 2019 zaangażowana w Centrum Wsparcia Seniorów jako asystent osób starszych w ramach, którego obowiązywało monitorowanie działań i postępów podopiecznych. Od początku 2021 prowadzi w Centrum Wsparcia Rodziny i Seniorów gabinet podologiczno-kosmetyczny. Oferuje wsparcie w zakresie podstawowych i specjalistycznych zabiegów kosmetycznych oraz podologicznych, takich jak:
● kompleksowa terapia podeszw stóp
● usuwanie odcisków
● pielęgnacja uszkodzonych paznokci rekonstrukcja płytki paznokciowej
● korekta wrastającego paznokcia
● terapie pękających pięt
● terapie brodawek wirusowych
● kosmetyczny pedicure
● frezarkowy pedicure
● hybrydowy pedicure
● pedicure japoński
Posiada uprawnienia jako instruktor jogi i prowadzi warsztaty relaksacyjno- oddechowe z elementami jogi oraz jogę dla dzieci. Cały czas poszerza wiedzę w obszarze podologii oraz ćwiczeniach z ciałem i oddechem.
Małgorzata Przyłucka
Asystent osób starszych, obsługa biura Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora. Od wielu lat pracuje z osobami w różnym wieku. Osoba kreatywna, z wieloma pasjami. Uwielbia prace ręczne, m.in. szydełkowanie, metoda kanzashi oraz metoda haftu diamentowego. W swoich pracach jest dokładna i staranna. Zauroczona folklorem, najbardziej motywem łowickim. Prowadzi również z Dorotą Marciniak zajęcia z szydełkowe z elementami innych technik rękodzielniczych. Magister UAM, Kształtowanie Środowiska Przyrodniczego, kocha podróżować w wolnym czasie. Najlepiej odpoczywa podczas długich spacerów oraz wycieczek rowerowych. Jest wieloletnią wolontariuszką w osiedlowym klubie “Słoneczko” prowadzonym przez GOK Sokół w Czerwonaku. Również bierze czynny udział w wszelakich imprezach, wydarzeniach prowadzonych na rzecz dzieci w miejscu swojego zamieszkania.
Bogumiła Tycner
Asystentka osób starszych, opiekun klubu seniora „Aktywny Senior”, animator wolnego czasu dla osób starszych, opiekun grup terapeutyczno – warsztatowych. Wieloletnia instruktorka ZHP – Hufiec Czerwonak. Zapoczątkowała działalność ZHP w Koziegłowach i od 12 lat prowadzi drużynę harcerską. Drugą kadencję jest Przewodnicząca Zarządu Osiedla Karolin w Koziegłowach. Wieloletnia członkini Stowarzyszenia Lepsza Gmina Czerwonak. Współorganizatorka wielu imprez integracyjnych dla dzieci i dorosłych. Wolontariuszka WOŚP, Szlachetna Paczka , oraz wielu innych akcji charytatywnych na terenie gminy. Osoba kreatywna ,ambitna, pogodna i wesoła. Posiada wiele pasji : taniec, śpiew, pokazy średniowieczne, wycieczki i obcowanie z przyrodą. Zauroczona w pracach szydełkowych.
Marlena Szewczyczak
Dr n. o zdrowiu, mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego. Zainteresowana nauką związaną z opieką nad pacjentem w warunkach domowych, pacjentem geriatrycznym oraz leczeniem ran przewlekłych. Autorka artykułów z zakresu pielęgniarstwa geriatrycznego. Wykłada na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Nauk o Zdrowiu.
Barbara Lewandowska
Neurologopedka Kliniczna. Tytuł magistra uzyskała na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia podyplomowe z zakresu neurologopedii klinicznej ukończyła na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Z Fundacją ORCHidea jest związana od 2020 roku. Od 2023 r. współpracuje z Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora w podpoznańskich Owińskach. Prowadzi indywidualną terapię (neuro)logopedyczną osób dorosłych po przebytych udarach – z afazją, dyzartrią, SLA (stwardnienie zanikowe boczne), urazach mózgu, osób z chorobami neurodegeneracyjnym (np. Alzheimer) w warunkach gabinetowych oraz realizując wizyty domowe. Wspiera osoby dorosłe i seniorów w terapii zaburzeń funkcji poznawczych. Jest współautorką publikacji pt. „Neurosesje 2” i „SuperSeniorzy”. W swojej pracy, skupia się na indywidualnym podejściu do aktualnych możliwości i potrzeb pacjenta. Swoją terapię opiera na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa między nim, osób mu najbliższych a swoją osobą. Uważa, że cierpliwość, regularność, konsekwencja, oparta na obopólnym zaangażowaniu tylko może pomóc w wyjściu z trudności i zwiększyć skuteczność terapii.
Jolanta Bernacik
W 2012 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku administracja. Swoje doświadczenie zdobywała zaczynając pracę w Instytucjach Państwowych. Od 2023 roku związana jest z Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora pracując na stanowisku specjalisty ds.administracji. Jej pasją jest doradztwo zawodowe i rekrutacja. Pomaga ludziom wejść na rynek pracy skutecznie i bezstresowo. Jej celem jest pomaganie ludziom w różnego typu trudnościach. A doradztwo traktuje jako dialog w pokonywaniu barier zawodowych. Posiada Certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych dzieci i osób dorosłych oraz Certyfikat Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Anna Szulc
Opiekunka z dużą empatią i doświadczeniem, wspiera na co dzień naszych
najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów, również poszpitalnych.
Beata Gryska
Opiekunka z dużą empatią i doświadczeniem, wspiera naszych
najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów, radna i sołtys Bolechowa-Osiedle.
Aneta Ziarnek
Opiekunka z dużą empatią i doświadczeniem, wspiera naszych
najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów.
Beata Bartkowiak
Opiekunka z dużą empatią i doświadczeniem, wspiera naszych
najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów.
Osoby współpracujące przy projektach
Joanna Sajewska – odpowiedzialna za porządek w Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora
Remigiusz Wojciechowski – warsztaty artystyczne Retro Cafe
Małgorzata Parszuto – pielęgniarka
Anna Drajer, Fundacja „Pora na nas”- wsparcie osób niepełnosprawnych
Olga Krause-Matelska – warsztaty historyczne i artystyczne
Barbara Sokalska-Mocny – warsztaty kulinarne
Mariusz Urbaniak – warsztaty kulinarne
I Szczep Harcerski Wierzeje z Koziegłów
Artur Szymanowski – stadnina koni
Joanna Nawrocka-Rohnka – dr nauk o zdrowiu
Agnieszka Nowakowska – psycholog
Małgorzata Miężał – dietetyk
Jacek Spodniewski – zielarz
Ewa Gąsiorek – radca prawny
Marcin Kołodziej – informatyk